RLR07C1823FRS20
Mfr.Part #
RLR07C1823FRS20
Description
RES 182K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
2
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Resistance :
182kOhms
Datasheets
RLR07C1823FRS20
Vishay / Dale RLR07C1823FRS20
Through Hole 182kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,