RLR07C1822FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C1822FSRE523
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
18.2kOhms
Tolerance :
±1%
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C1822FSRE523
Vishay / Dale RLR07C1822FSRE523
Through Hole 18.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,