RLR07C1821FRRE623
Mfr.Part #
RLR07C1821FRRE623
Description
RES 1.82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Axial
Published :
Resistance :
1.82kOhms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Failure Rate :
R (0.01%)
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C1821FRRE623
Vishay / Dale RLR07C1821FRRE623
Through Hole 1.82kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,