RLR07C1821FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C1821FMRSL
Description
RES 1.82K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Width :
2.29mm
Resistance :
1.82kOhms
Number of Terminations :
2
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR07C1821FMRSL
Vishay / Dale RLR07C1821FMRSL
1.82kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,