RLR07C1804GMRE8
Mfr.Part #
RLR07C1804GMRE8
Description
RES 1.8M OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Diameter :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
1.8mOhms
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C1804GMRE8
Vishay / Dale RLR07C1804GMRE8
Through Hole 1.8MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,