RLR07C1804GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C1804GMRE5
Description
RES 1.8M OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
7.62mm
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Resistance :
1.8mOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±2%
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Max Operating Temperature :
150°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C1804GMRE5
Vishay / Dale RLR07C1804GMRE5
Through Hole 1.8MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,