RLR07C1803GMBSL23
Mfr.Part #
RLR07C1803GMBSL23
Description
RES 180K OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
180kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Axial
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C1803GMBSL23
Vishay / Dale RLR07C1803GMBSL23
180kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,