RLR07C1801GSRSL23
Mfr.Part #
RLR07C1801GSRSL23
Description
RES 1.8K OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Resistance :
1.8kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Datasheets
RLR07C1801GSRSL23
Vishay / Dale RLR07C1801GSRSL23
1.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,