RLR07C1800GRRE7
Mfr.Part #
RLR07C1800GRRE7
Description
RES 180 OHM 2% 1/4W AXIAL
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Resistance :
180Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1800GRRE7
Vishay / Dale RLR07C1800GRRE7
Through Hole 180Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,