RLR07C1800GMRE8
Mfr.Part #
RLR07C1800GMRE8
Description
RES 180 OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Resistance :
180Ohms
Length :
7.62mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C1800GMRE8
Vishay / Dale RLR07C1800GMRE8
Through Hole 180Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,