RLR07C1654FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1654FSRE8
Description
RES 1.65M OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
1.65MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1654FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1654FSRE8
Through Hole 1.65MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,