RLR07C1624FRS20
Mfr.Part #
RLR07C1624FRS20
Description
RES 1.62M OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
1.62MOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1624FRS20
Vishay / Dale RLR07C1624FRS20
1.62MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,