RLR07C1624FRBSL23
Mfr.Part #
RLR07C1624FRBSL23
Description
RES 1.62M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.62MOhms
Factory Lead Time :
15 Weeks
Datasheets
RLR07C1624FRBSL23
Vishay / Dale RLR07C1624FRBSL23
1.62MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,