RLR07C1623GRRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C1623GRRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 162K OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Resistance :
162kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
19 Weeks
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1623GRRE5
Vishay / Dale RLR07C1623GRRE5
162kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,