RLR07C1623FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1623FSRE8
Description
RES 162K OHM 1% 1/4W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
2
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Package / Case :
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
162kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR07C1623FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1623FSRE8
Through Hole 162kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,