RLR07C1623FRRE723
Mfr.Part #
RLR07C1623FRRE723
Description
RES 162K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
162kOhms
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
2
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C1623FRRE723
Vishay / Dale RLR07C1623FRRE723
Through Hole 162kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,