RLR07C1601GSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1601GSRE8
Description
RES 1.6K OHM 2% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Resistance :
1.6kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Length :
7.62mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1601GSRE8
Vishay / Dale RLR07C1601GSRE8
Through Hole 1.6kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,