RLR07C15R0FRRE7
Mfr.Part #
RLR07C15R0FRRE7
Description
RES 15 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
15Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C15R0FRRE7
Vishay / Dale RLR07C15R0FRRE7
Through Hole 15Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,