RLR07C15R0FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C15R0FRBSL
Description
RES 15 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Composition :
Metal Film
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Resistance :
15Ohms
Datasheets
RLR07C15R0FRBSL
Vishay / Dale RLR07C15R0FRBSL
15Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,