RLR07C1584FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C1584FRRSL
Description
RES 1.58M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Resistance :
1.58MOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Composition :
Metal Film
Published :
Datasheets
RLR07C1584FRRSL
Vishay / Dale RLR07C1584FRRSL
1.58MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,