RLR07C1544FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C1544FRRE8
Description
RES 1.54M OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Metal Film
Published :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Resistance :
1.54MOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C1544FRRE8
Vishay / Dale RLR07C1544FRRE8
Through Hole 1.54MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,