RLR07C1543FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C1543FSRE5
Description
RES 154K OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Diameter :
2.29mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
154kOhms
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C1543FSRE5
Vishay / Dale RLR07C1543FSRE5
Through Hole 154kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,