RLR07C1543FRR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C1543FRR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 154K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
154kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C1543FRR36
Vishay / Dale RLR07C1543FRR36
154kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,