RLR07C1504FRR3623
Mfr.Part #
RLR07C1504FRR3623
Description
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
1.5MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C1504FRR3623
Vishay / Dale RLR07C1504FRR3623
1.5MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,