RLR07C1503GSBSL23
Mfr.Part #
RLR07C1503GSBSL23
Description
RES 150K OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
150kOhms
Package / Case :
Axial
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C1503GSBSL23
Vishay / Dale RLR07C1503GSBSL23
150kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,