RLR07C1503FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C1503FSRE823
Description
RES 150K OHM 1% 1/4W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
150kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
2.29mm
Supplier Device Package :
Length :
7.62mm
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C1503FSRE823
Vishay / Dale RLR07C1503FSRE823
Through Hole 150kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,