RLR07C1502FMBSL
Mfr.Part #
RLR07C1502FMBSL
Description
RES 15K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Resistance :
15kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR07C1502FMBSL
Vishay / Dale RLR07C1502FMBSL
15kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,