RLR07C1501FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C1501FSBSL
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.5kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Packaging :
Bulk
Datasheets
RLR07C1501FSBSL
Vishay / Dale RLR07C1501FSBSL
1.5kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,