RLR07C1500FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C1500FRRE8
Description
RES 150 OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
150Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1500FRRE8
Vishay / Dale RLR07C1500FRRE8
Through Hole 150Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,