RLR07C1474FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C1474FMRSL
Description
RES 1.47M OHM 1% 1/4W AXIAL
Width :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
1.47MOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1474FMRSL
Vishay / Dale RLR07C1474FMRSL
1.47MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,