RLR07C1472FSRE6
Mfr.Part #
RLR07C1472FSRE6
Description
RES 14.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
6.35mm
Resistance :
14.7kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RLR07C1472FSRE6
Vishay / Dale RLR07C1472FSRE6
Through Hole 14.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,