RLR07C1471FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C1471FSRE623
Description
RES 1.47K OHM 1% 1/4W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
1.47kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C1471FSRE623
Vishay / Dale RLR07C1471FSRE623
Through Hole 1.47kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,