RLR07C1470FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C1470FRRE8
Description
RES 147 OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
147Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1470FRRE8
Vishay / Dale RLR07C1470FRRE8
Through Hole 147Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,