RLR07C1434FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1434FSRE8
Description
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
1.43MOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Axial
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Length :
7.62mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1434FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1434FSRE8
Through Hole 1.43MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,