RLR07C1433FRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR07C1433FRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 143K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
19 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
143kOhms
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Datasheets
RLR07C1433FRBSL
Vishay / Dale RLR07C1433FRBSL
143kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,