RLR07C1432FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C1432FSRE5
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
14.3kOhms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C1432FSRE5
Vishay / Dale RLR07C1432FSRE5
Through Hole 14.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,