RLR07C1431FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C1431FSRE623
Description
RES 1.43K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.43kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RLR07C1431FSRE623
Vishay / Dale RLR07C1431FSRE623
Through Hole 1.43kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,