RLR07C1430FSRE8
Mfr.Part #
RLR07C1430FSRE8
Description
RES 143 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
143Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Datasheets
RLR07C1430FSRE8
Vishay / Dale RLR07C1430FSRE8
Through Hole 143Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,