RLR07C1402FSRE723
Mfr.Part #
RLR07C1402FSRE723
Description
RES 14K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
14kOhms
Length :
7.62mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1402FSRE723
Vishay / Dale RLR07C1402FSRE723
Through Hole 14kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,