RLR07C13R7FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C13R7FSBSL
Description
RES 13.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Width :
2.29mm
Resistance :
13.7Ohms
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C13R7FSBSL
Vishay / Dale RLR07C13R7FSBSL
13.7Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,