RLR07C13R0FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C13R0FRBSL
Description
RES 13 OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Resistance :
13Ohms
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C13R0FRBSL
Vishay / Dale RLR07C13R0FRBSL
13Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,