RLR07C1332FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C1332FSRE623
Description
RES 13.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
13.3kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Datasheets
RLR07C1332FSRE623
Vishay / Dale RLR07C1332FSRE623
Through Hole 13.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,