RLR07C1331FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C1331FRRSL
Description
RES 1.33K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Resistance :
1.33kOhms
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RLR07C1331FRRSL
Vishay / Dale RLR07C1331FRRSL
1.33kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,