RLR07C1331FRR3623
Mfr.Part #
RLR07C1331FRR3623
Description
RES 1.33K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
1.33kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Length :
7.62mm
Datasheets
RLR07C1331FRR3623
Vishay / Dale RLR07C1331FRR3623
Through Hole 1.33kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,