RLR07C1330FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C1330FSBSL
Description
RES 133 OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
133Ohms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1330FSBSL
Vishay / Dale RLR07C1330FSBSL
133Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,