RLR07C1304GSRE6
Mfr.Part #
RLR07C1304GSRE6
Description
RES 1.3M OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Tolerance :
±2%
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.3MOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1304GSRE6
Vishay / Dale RLR07C1304GSRE6
Through Hole 1.3MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,