RLR07C1302GSRE823
Mfr.Part #
RLR07C1302GSRE823
Description
RES 13K OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Resistance :
13kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
7.62mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C1302GSRE823
Vishay / Dale RLR07C1302GSRE823
Through Hole 13kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,