RLR07C1302GSRE523
Mfr.Part #
RLR07C1302GSRE523
Description
RES 13K OHM 2% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Non-RoHS Compliant
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
13kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C1302GSRE523
Vishay / Dale RLR07C1302GSRE523
Through Hole 13kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,