RLR07C12R1FPR36
Mfr.Part #
RLR07C12R1FPR36
Description
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Axial
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
P (0.1%)
Resistance :
12.1Ohms
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C12R1FPR36
Vishay / Dale RLR07C12R1FPR36
12.1Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,