RLR07C1212FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C1212FSRSL
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
12.1kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C1212FSRSL
Vishay / Dale RLR07C1212FSRSL
12.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,